Безбар'єрність

Безбар’єрність – це не тільки доступ до фізичних об’єктів. Це значно ширше поняття, яке включає в себе не лише різні сфери діяльності, але і категорії мислення та взаємодії з іншими людьми, як рівними.

У березні 2021 року відбулася презентація пропозицій до проєкту Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні. Метою стратегії є створення безперешкодного середовища для всіх груп населення, забезпечення рівних можливостей кожній людині реалізовувати свої права, отримувати послуги на рівні з іншими шляхом інтегрування фізичної, інформаційної, цифрової, суспільної та громадянської, освітньої та економічної безбар’єрності до всіх сфер державної політики.

Молодий театр підтримує соціальну інклюзивність, підтримує всі миротворчі громадські рухи і рухи, які спрямовані на рівність, толерантність, виключення будь-якої дискримінації, приниження чи виключення з соціальних груп. Молодий театр стежить за всіма законами, прийнятими у галузі суспільного розвитку, виконує всі необхідні рекомендації та відкрито показує свою позицію, використовуючи соціальні мережі та офіційний веб-сайт.

 

  1. Фізична безбар’єрність

Фізична безбар'єрність театру - це відсутність фізичних перешкод, які ускладнюють або унеможливлюють доступ до театру для маломобільних груп населення, зокрема осіб з інвалідністю, людей похилого віку, вагітних жінок, батьків з дітьми.

Молодий театр має стійкий досвід роботи з людьми, що належать до маломобільних груп населення. Театр оснащений кнопкою для виклику персоналу, має компетентних співробітників, здатних надати професійний супровід, а також завжди знаходиться на зв'язку і готовий допомогти вам подивитися бажану виставу.

Театр кожен день працює над поліпшення безбар’єрного простору, як з технічної, так і з гуманітарної сторони. Наш глядач повинен відчувати себе вільно, комфортно та впевнено, тому ми закликаємо вас звертатися за допомогою у будь-який необхідний час.

Телефони служби глядача:

(044) 234 6251

(050) 418 6848

(067) 489 4840

 

2. Інформаційна безбар’єрність

Інформаційна безбар'єрність театру - це повний доступ до інформації про театр, його репертуар, афіши та зрозумілий доступ до купівлі квитків.

Наразі прозорість та достовірність інформації є обов’язковою мірою для розвитку будь-якої культурної інституції. Молодий театр пропонує своєму глядачу абсолютно екологічний інформаційний простір, легкий для сприйняття та аналізу. 

Ми маємо активні соцмережі і кожного дня працюємо над тим, щоб час реагування на запити глядачів був малотривалим. Наш офіційний сайт має простий для розуміння інтерфейс та систему купівлі квитків онлайн, використовуючи смартфон чи комп’ютер.

Ми приділяємо велику увагу висвітленню діяльності театру - його розвитку за межами країни, його благодійній та гастрольній діяльності, громадських ініціатив та творчих здобутків. Активне повіствування є для нас пріоритетом.

Наші глядачі мають право ознайомитися з історією, персоналіями та репертуаром театру, скориставшись нашим офіційним веб-сайтом, що містить всю необхідну інформацію.

 

3. Цифрова безбар’єрність

Цифрова безбар'єрність – рівний доступ до швидкісного інтернету, публічних послуг, публічної цифрової інформації та державних сервісів.

Молодий театр надає всім своїм співробітникам доступ до мережі Інтернет, інформаційних ресурсів, необхідних громадських послуг і сервісів, насамперед, для якісного обслуговування глядача.

Ми також відкриті до взаємодії з глядачем з професійної чи навчальної точки зору, надаючи всю необхідну інформацію щодо організації показів, театральної техніки, роботи наших ресурсів та переліку публічних послуг.

Молодий театр є державною структурою і кожен зацікавлений клієнт має право використовувати державні ресурси для отримання необхідної інформації та звітності.

Якщо ж ваші запити не були задоволені, будь ласка, зверніться до нас на електронну пошту molody-teatr@ukr.net або напишіть у контактну форму для зворотнього зв’язку на сайті.

 

4. Суспільна та громадянська безбар’єрність

Суспільна та громадянська безбар’єрність - це забезпечення рівних можливостей доступу до участі і розвитку в культурному, освітньому та політичному житті для різних верств населення, а також груп, обʼєднань та громад, що сприяє самореалізації та втіленню суспільної інклюзивності.

Ми є активним учасником життя громади та держави і завжди відкриті для пропозицій з приводу покращення нашого театру для забезпечення вашого максимального комфорту і зручності.

До наших послуг мають доступ такі групи населення, як люди з інвалідністю, люди похилого віку, діти, внутрішньо переміщені особи та військові.

Театр має систему лояльності і на пільгових умовах приймає військовослужбовців та їх родини, курсантів військової кафедри, студентів, малозабезпечених сімей, пенсіонерів та осіб з інвалідністю. Учасники військових дій мають право відвідувати будь-які вистави безкоштовно при наявності вільних місць у день події.

Театр часто створює ініціативи із розіграшу квитків на вистави із різною ціновою політикою та проводить соціальні акції.

Молодий театр завжди підтримує ініціативу відвідувачів до висловлення власної думки щодо наданих послуг і має абсолютно вільне поле для відгуків, доступ до якого в жодному разі не залежить від соціального статусу чи впливу.

 

5. Освітня безбар’єрність

Освітня безбар’єрність – це рівні можливості та вільний доступ до освітньої складової діяльності театру, а також здобуття його працівниками підвищення кваліфікації та опанування додаткових компетентностей.

У розпорядженні глядачів Молодого театру є історичне зведення на офіційному веб-сайті і безлічі інтернет-ресурсів, у тому числі, Вікіпедії. Наші соцмережі представляють архів матеріалів з різних спектаклів, заходів, подій театру, наш репертуар має освітні програми, розраховані на дітей — екскурсії за лаштунки театру, казки.

Студенти-практиканти, які навчаються на базі театру, мають професійний, зручний репетиційний простір, безпечний і оснащений всім необхідним для їх навчання та розвитку.

Більше того, співробітники Молодого театру використовують своє право на підвищення кваліфікації та успішно розвиваються в межах своєї посади та її компетенцій.

 

6. Економічна безбар'єрність

Економічна безбар'єрність театру - це відсутність бар'єрів, які ускладнюють або унеможливлюють доступ до театральних послуг для різних груп населення, зокрема осіб з низьким рівнем доходу тощо.

В Молодому театрі репертуар вибудовано згідно із урахуванням цільової аудиторії, її різноманітності та можливостей.

Наш репертуар достатньо широкий та адаптований під людей із різним рівнем доходу. Також для окремих категорій населення ми надаємо можливість безкоштовно відвідати наші вистави за наявності вільних місць.

Театр часто стає учасником благодійних акцій, розіграшів, знижок та розпродажів, чим напряму підтримує економічну безбарʼєрність.

 

Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні

Розпорядження Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2021 р. № 366-р «Про схвалення Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року» 

 

Нормативно-правові акти

  1. Указ Президента України «Про забезпечення створення безбар’єрного простору в Україні»  https://www.president.gov.ua/documents/5332020-35809 
  2. Закон України «Про внесення змін до деяких законів України про освіту щодо організації інклюзивного навчання» https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1324-18#Text 
  3. Конвенція ООН про права осіб з інвалідністю https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/995_g71#Text 
  4. Розпорядження Кабінету Міністрів «Про затвердження складу міжвідомчої робочої групи з питань розроблення проекту Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні» https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-zatverdzhennya-skladu-mizhvido-a134r 
  5. Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану заходів щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення на 2009-2015 роки «Безбар’єрна Україна» https://www.kmu.gov.ua/npas/232167617 
  6. Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження критеріїв доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення приміщень, що надаються дільничним виборчим комісіям звичайних виборчих дільниць для організації їх роботи та проведення голосування» https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/962-2020-%D0%BF#Text 

 

Довідник безбар’єрності

Для можливості коректного спілкування, будь ласка, ознайомтесь з «Довідником безбар’єрності». Це гід з коректного спілкування, у якому зафіксовані нові норми безбар’єрної мови. Структура Довідника включає в себе чотири розділи: «Складові безбар’єрності», «Правила мови», «Словник» та «Безбар’єрний календар».

Розділ «Складові безбар’єрності» простою та доступною мовою розкриває, що таке бар’єри, стереотипи, інклюзія, залучення, недискримінація, толерантність, прийняття, доступність, гендерна рівність, універсальний дизайн тощо.

У розділі «Правила мови» наведені та пояснені принципи безбар’єрної мови – мови, у якій відсутні слова, фрази, що демонструють упереджене, стереотипне або дискримінаційне ставлення до людини. 

У розділі «Словник» зібрані поняття, які некоректно вживати стосовно різних людей. Тут пропонуються варіанти, як говорити правильно і пояснюється, чому саме так. 

Розділ «Безбар’єрний календар» розповідає про важливі дати, визначні і пам’ятні дні та пояснює, як їх відзначати, та коли привітання є недоречними.

Детальна інформація за посиланням: https://bf.in.ua/ 

 

Освітній серіал «Безбар’єрна грамотність»

В українському суспільстві існує комплекс обмежень для різних груп у можливостях безбар’єрного доступу до інфраструктури, транспорту, зайнятості, освіти, отримання публічної інформації, послуг із боку держави та бізнесу тощо.

Новий освітній курс «Безбар'єрна грамотність» на Дія.Цифрова освіта ознайомить вас з основними принципами безбар’єрності на прикладі повсякденних життєвих ситуацій.

Курс розповідає:

  • що таке безбар’єрність
  • що саме спричиняє бар’єри
  • кого стосується безбар’єрність
  • чому варто уникати стереотипів та упереджень
  • чи готові українці долати бар’єри
  • чому ми як суспільство потребуємо безбар’єрності
  • чому безбар’єрність — це спільна справа

Безоплатно подивитися курс можна на порталі Дія.Цифрова освіта за посиланням – https://osvita.diia.gov.ua/courses/barrier-free-literacy