Синій автомобіль

Синій автомобіль

Найближчі вистави

квитки продано
08січня, середа18:00
04лютого, вівторок18:00

Репертуар

Про виставу
Жанр – 
Трагікомедія на 1 дію
Автор – 
Ярослав Стельмах
Режисер – 
Ігор Славинський
Сценографія – 
Ігоря Славинського
Балетмейстерка – 
Анжела Борисова
Музичне оформлення /платівки – 
Ендрю Ллойд Вебер
Помічниці режисера – 
Марина Бондарчук, Олександра Меркулова
Тривалість вистави – 
1 година (без антракту)
Прем'єра – 
13 травня 1998

Виставу поставив Ігор Славинський – актор і режисер, відомий телеведучий. В основі спектаклю – п’єса одного з найпопулярніших українських сучасних драматургів Ярослава Стельмаха. Це своєрідна сповідь автора про те, як непросто бути творчою людиною, як важко іноді народжуються звичайні слова, з них речення, а з речень – твори, які потім стають книгами, що інколи недбайливо покриваються пилом на бібліотечних полицях. Життя письменника – штука тяжка, але водночас страшенно цікава.

Усі складності характеру такої творчої особистості з успіхом демонструє добре відомий киянам актор Олексій Вертинський. У ролі «А», єдиного героя цієї моновистави, артист тримає глядача у цікавості й напрузі з першої до останньої хвилини, розповідаючи у короткому спектаклі про довге і змістовне життя свого персонажа.

 

 

 

Синій автомобіль

Дійові особи та виконавці
Преса

«Синій автомобіль»: вісім років аншлагів

«…Актор Молодого театру, заслужений артист України Олекса Вертинський повернувся на батьківщину з Гран- прі за роль у п’єсі Ярослава Стельмаха «Синій автомобіль», цього разу — з Польщі, з 39 Міжнародного фестивалю моновистав…»

Алексей Вертинский играет "А"

«…Алексей Вертинский играет "А" так вдохновенно, что на репетициях порою даже Славинский, тихо покуривающий трубку за своим режиссерским столиком, становится всего лишь рядовым восторженным зрителем.

Ярослав Стельмах допускає нас до творчої кухні

«…Ярослав Стельмах допускає нас до творчої кухні, а Вертинський подає процес приготування письменником страви для театру таким привабливим, що після хочеться зайнятися драматургією всім, хто тільки вміє друкувати на машинці. Продемонстрований актором творчий процес закінчується апофеозом – він клацає клавішами, наспівуючи новостворений текст, і танцює при цьому щось дивно прекрасне і разом з тим фатально гротескне... Але драматург, допустивши нас з чорного ходу у святу творчість, іде ще далі – він власне життя робить п’єсою. І тут вже стає не до сміху…»

Вот такая игра

«…Вот такая игра. Нет, не игра – исповедь. Нет, всё-таки – театр. Тёплая волна настоящего, человеческого пробегает от актёра к нам и обратно, и всё – спектакль состоялся. Это нормальный, хороший европейский театр. И в таком своём качестве достоин подражания…»

Алексей Вертинский выдерживает испытание моноспектаклем

«…Алексей Вертинский выдерживает испытание моноспектаклем, что называется, «на все сто»…У «А» момент счастья связан с игрушечным синим автомобилем, который ему подарили когда-то давно. Своей памятью, правдиво и драматично, он расскажет историю своей жизни, семьи, а через призму времени, историю эпохи. выйдет это щемяще и пронзительно, потому что когда «выдёргиваешь по нитке из собственной судьбы», получается именно так…»

Фестивалі / Нагороди
1998
Премія “Київська Пектораль” у номінації “Краще виконання чоловічої ролі”
1999
Срібна медаль Академії мистецтв України за роботу у виставі.
2017
Фестиваль під відкритим небом "Кіт Гаватовича"
Коментарі
Фото: facebook