Майстерня Молодого. Драматург#2/День 2

Майстерня Молодого. Драматург#2/День 2

Репертуар

Про виставу
Жанр – 
Драматургічний марафон
Авторка – 
А. Вишневська, А. Артюшенко
Режисер – 
М. Бабин, С. Корнієнко
Прем'єра – 
29 грудня 2020

ПРОЄКТ МОЛОДОГО ТЕАТРУ «МАЙСТЕРНЯ МОЛОДОГО. ДРАМАТУРГ#2».

Драматургічний марафон. Два дні. Три сцени. Шість п’єс.

Протягом десяти місяців молоді драматурги опановували професію та писали п’єси в умовах повного занурення й тісної співпраці з репертуарним театром. Результат цієї тривалої роботи – створення шести п’єс. Драматургічний матеріал було опрацьовано режисерами та акторами Молодого театру в форматі читки.

«Читка – читання акторами п'єси за ролями». Цей формат широко використовували авангардисти на початку ХХ ст. А завдяки всесвітньовідомому лондонському театру Royal Сourt, який своїм напрямом обрав сучасну драматургію, читка відродилася вже як самостійний жанр.

Мета проєкту «Майстерня Молодого. Драматург» – поява творів від сучасних авторів та ознайомлення всіх бажаючих – глядачів та фахівців з новими п’єсами.

Один квиток дійсний протягом одного дня та дає право перегляду двох вистав.

 

МРІЇ (камерна сцена)

Авторка Анастасія Вишневська: «Про що мріють на дев'ятому поверсі у сірому мікрорайоні на околиці міста та на тому ж дев'ятому, але у новобудові? Дев'ятиповерхівка на околиці міста. Сп'янілий старий піаніст і його випадкова гостя. Їх пов'язує, на перший погляд, лише одне – аванс за його піаніно і бажання висловитись. У кожного з них свій щоденний спектакль. Він кожного дня розмовляє з портретом колись коханої жінки, але й ненавидить її водночас. Вона через силу намагається відмовитися від кофеїну та цукру заради схвалення матері. А ще вони багато мріють. Про Мірей Матьє, музику, кар'єру. Але як відрізнити мрію від ілюзії? І чи варто відкривати очі взагалі?»

ЇМ НЕ БУТИ РАЗОМ (мікросцена)

Авторка Анна Артюшенко: «Якою має бути ідеальна людина? Не скаже ніхто, окрім батьків Артура, які намагаються зробити з сина Людину з великої літери. Аби це втілити, вони запрошують спеціаліста Катерину, яка мала б допомогти, але Артур не хоче йти на контакт, усіма силами  намагаючись вигнати дівчину.

Тільки випадково пролитий чай  допомагає Каті залишитись. Напівгола, ошпарена й абсолютно не потрібна на його кухні, – легше просто змиритися і швидше це припинити. Але чи захоче сам Артур обірвати зв'язок із першою людиною, яка справді зацікавлена в ньому? І чи потрібна Каті людина, яка усіма силами відштовхує її?»

 

Дійові особи та виконавці
Мрії
Ігор Щербак, Анна Бащева
Їм не бути разом
Ігор Лагай, Олена Хижна, Ігор Портянко, Дарина Панасенко, Віталій Бобух
Коментарі