Майстерня Молодого. Драматург#2/День 1

Майстерня Молодого. Драматург#2/День 1

Репертуар

Про виставу
Жанр – 
Драматургічний марафон
Автор – 
Ю. Вишнякова, Д. Кулік, В. Рєпіна, Є. Безпалько
Режисерка – 
М. Лук'янова, М. Акопян, М. Капітула, О. Меркулова
Прем'єра – 
28 грудня 2020

ПРОЄКТ МОЛОДОГО ТЕАТРУ «МАЙСТЕРНЯ МОЛОДОГО. ДРАМАТУРГ#2».

Драматургічний марафон. Два дні. Три сцени. Шість п’єс.

 

Протягом десяти місяців молоді драматурги опановували професію та писали п’єси в умовах повного занурення й тісної співпраці з репертуарним театром. Результат цієї тривалої роботи – створення шести п’єс. Драматургічний матеріал було опрацьовано режисерами та акторами Молодого театру в форматі читки.

«Читка – читання акторами п'єси за ролями». Цей формат широко використовували авангардисти на початку ХХ ст. А завдяки всесвітньовідомому лондонському театру Royal Сourt, який своїм напрямом обрав сучасну драматургію, читка відродилася вже як самостійний жанр.

Мета проєкту «Майстерня Молодого. Драматург» – поява творів від сучасних авторів та ознайомлення всіх бажаючих – глядачів та фахівців з новими п’єсами.

Один квиток дійсний протягом одного дня та дає право перегляду чотирьох вистав.

 

ХТО ТИ, СЛАВО? (камерна сцена)

Авторка Юліана Вишнякова: «Все створюється двічі: найперше у твоїй свідомості, надалі – у реальності. У цьому Слава переконаний. Він знає формулу успіху: кохана дружина плюс власний бізнес і сила-силенна амбіцій.

Історія про те, як виходець із села закрутився у вирії подій новомодних правил сучасного міста. Його мета — взяти все від цього життя та зірвати джекпот.

Лишилося дізнатися,  чи ти на правильному шляху, Славо?!»

 

ІНШОЇ НЕ БУДЕ (основна сцена)

Авторка Дар'я Кулік: «П'єса про три покоління жінок – бабуся, мати й дочка, кожна з яких мріє про іншу родину. Дія починається з того, що єдиний чоловік у сім'ї йде без пояснення причин. З цього моменту у жінок все пішло шкереберть.

Вони намагаються зрозуміти хто винен і коли дійсно почалися їхні біди. На тлі цього жінки проводять репетицію похорону, де дізнаються про себе те, чого знати не хотіли, і змінюють своє уявлення про сімейний добробут».

 

ПРАХ МОГО ПАПУГИ ГОШІ (мікросцена)

Авторка Вероніка Рєпіна: «Ви коли-небудь дивилися на похорон очима самого померлого? Що для нього дійсно мало б значення: багатство фуршету або розмаїття квітів у вінках?

У сім’ї Перемудренків помирає домашній улюбленець. Уся родина збирається разом, щоб урочисто провести його в «останню путь». Але як бути, якщо кожен уявляє цю путь геть по-своєму? Велика родина відчайдушно намагатиметься дійти компромісу, залучивши до цього досвідченого експерта з похоронної справи!

Чи допоможе їм агент Папуга, та чи вдасться нашим героям вирішити справжній культурний конфлікт інтересів? На вас очікують півтори години самоіронії про смерть і народження, гуманність, турботу та швидкоплинне людське щастя».

 

ЖАГА МОРЯ (камерна сцена)

Автор Євгеній Безпалько: «Як би Марія не намагалася, вона не може допомогти сину. Вона вивезла його у нове місто, аби втекти від минулого. Знайшла дівчину, аби він був щасливий, але йому потрібно інше.

Проте чи насправді потрібна допомога тому, хто не знає, що робити зі своїм життям? Коли вибір стоїть між тим аби стрибнути під потяг, чи сісти на нього, і поїхати якнайдалі.

Можливо допомога потрібна самій Марії?»

 

 

Дійові особи та виконавці
Хто ти, Славо?
Артем Мартинішин, Олександр Ромашко, Вікторія Табачук
Іншої не буде
Олена Кружиліна, Іванна Бжезінська, Валерія Березовська
Прах мого папуги Гоші
Анатолій Петров, Олена Куліковська, Вікторія Ромашко, Анатолій Сомик, Денис Хомич, Руслана Петрякова, Іван Потапов, Ганна Розстальна, Сергій Пономаренко
Жага моря
Орест Пасічник, Ніколетта Мочані, Світлана Бочарова, Ірина Кравченко, Ернест Ощипок
Коментарі