Дядя Ваня

Дядя Ваня
Дядя Ваня
Дядя Ваня
Дядя Ваня
Дядя Ваня
Дядя Ваня
Дядя Ваня

Репертуар

Про виставу
Жанр – 
Сцени сільського життя на 2 дії
Автор – 
Антон Чехов
Режисер – 
Станіслав Мойсеєв
Переклад  – 
Аліси Вер та Олександра Ковалевського
Музичне оформлення – 
Станіслава Мойсеєва
Художник-постановник – 
Андрій Александрович-Дочевський
Художниця по костюмах – 
Наталія Рудюк
Автор романсів  – 
Борис Георгієвський
Помічниця режисера – 
Віола Соколан
Тривалість вистави – 
2 год. 25 хв.
Прем'єра – 
11 жовтня 2003

Класика тому й називається класикою, що час від часу виникає нестримне бажання повернутися до неї і знову відкрити щось просте і сокровенне. Ми чомусь звикли, що Чехов – завжди напівтон, забуваючи, що Чехов – це ще й іронія. Остання, як відомо, є маскою для беззахисних.

У цій виставі напівтони майже відсутні. Дія набирає обертів вже з перших хвилин. Вмить персонажі перетворяться на застиглі маски, за якими вони надійно приховають від глядача свої істинні обличчя. Інколи ці маски будуть страшними, іноді – огидними, іноді – жалюгідними та смішними. Від страшного до комічного – один крок. Гра в міражі. Але коли немає справжнього життя, то живуть міражами. Все-таки краще, ніж нічого.

У виставі використано музику: Леонкавалло «Паяци», Пучіні «Турандот», Масканьї «Сільська честь».

 

Дійові особи та виконавці:

Войницький – Олексій Вертинський

Серебряков – Олександр Безсмертний, Валерій Шептекіта

Олена Андріївна – Наталія Васько

Соня – Римма Зюбіна, Ліліана Ребрик

Войницька – Ганна Розстальна, Тамара Яценко

Астров – Станіслав Боклан

Телєгін – Ігор Портянко

Марина – Наталія Кленіна, Тетяна Стебловська

Робітник – Борис Георгієвський

Преса

50-ый Дядя Ваня

«…Намеренная объемная мрачность «Дяди Вани» обостряет всеобщую немо орущую тональность спектакля, вязкую тоску, докучливое и темное ожидание при отсутствии надежды на истинные перемены. Атмосферой режиссер абсолютизировал также еще одну чеховскую идею — о темной человеческой душе, о том, как трудно простить слабость Другого, потому что твоя собственная давит, душит и сжигает изнутри…»

Сцени із сільського життя

«…У зладженому акторському виконанні немає ні надмірних пристрастей, ні надриву — зал часто вибухає сміхом. Актори дійсно хороші й органічні, без зайвого декламування і спроб вимовляти прості фрази як сентенції (чого, мабуть, і не було в режисерському надзавданні), залу передається відчуття природності того життя й побуту…»

«ЦЕ — НАШЕ ВСЕ!»

«…Судячи зі спектаклю Молодого театру, можна сказати, що в душі С.Моїсєєва — сарказм, іронія та глузування, за якими він ховає сум — час і обставини роблять людей такими нещасливими, а почуття їх такі потворні. Якщо Чехов вводить у світ своїх героїв спроквола, чуйно, дає можливість налаштуватися на атмосферу, то С.Моїсєєв твердою рукою прибирає навіть натяки на сентиментальність і закриває гратчастими ворітьми будинок дяді Вані, примушуючи своїх героїв дивитися на світ крізь грати «клітки»…»

Фестивалі / Нагороди
2003
Премію «Київська пектораль-2003» у номінації «Краща жіноча роль другого плану» отримала Римма Зюбіна (Соня)
2003
Премію «Київська Пектораль 2003» у номінації «Краща сценографія» отримав Андрій Алекесандрович-Дочевський
2004
Гран-прі фестивалю «ELBLASKA WIOSNA TEATRALNA» (м. Ельблонг, Польща)
2008
Міжнародний театральний фестиваль «Театр.Чехов.Ялта» (м.Ялта, Україна). Виставу нагороджено за «Кращу сценографію» (Андрій Александрович-Дочевський) та «Кращу жіночу роль у чехівській виставі» (Римма Зюбіна)
2019
Театральний фестиваль «Чеховфест», м. Суми. Диплом «За глибоке та переконливе сценічне втілення драматургії Антона Павловича Чехова».
Коментарі
Фото: facebook